Gdzie się oświadczyć w Krakowie? Najpiękniejsze miejsca na zaręczyny

Where to propose in Cracow

Planujesz się oświadczyć w Krakowie? To bardzo dobrze planujesz, bo to miasto jest przepiękne i każda dziewczyna będzie zadowolona z takiego wyboru. A ja Ci nie tylko w tym pomogę, ale nawet chętnie uwiecznię ten wyjątkowy moment na zdjęciach! Poniżej lista najbardziej urokliwych – w tym też odosobnionych – miejsc na niezapomniane zaręczyny w Krakowie. A jeśli jesteś ciekawy, jak wygląda fotografowanie oświadczyn, zajrzyj tutaj: Fotografowanie oświadczyn jest super!

Read this article in English: Where to propose in Cracow.

Oto kilka pomysłów na to, gdzie się oświadczyć w Krakowie:

Oświadczyny na Zakrzówku

Wielu przyjezdnych nawet nie zdaje sobie sprawy, że niemal w centrum dużego miasta znajduje się tak cudowna oaza. Sam Zakrzówek, z krystalicznie czystą, intensywnie turkusową wodą kontrastującą z białymi wapiennymi skałami i bujną roślinnością jest idealnym tłem na zdjęcia niemal o każdej porze roku. Ale znajdujące się obok Skałki Twardowskiego i ustronne zakątki z widokiem na Lasek Wolski to prawdziwa przyrodnicza perełka, wprost stworzona na intymne oświadczyny w Krakowie! W letnie weekendy nad zalewem jest mnóstwo ludzi, ale ja wiem o której i gdzie się udać, by było idealnie. :)

gdzie sie oswiadczyc w Krakowie

Oświadczyny na Kopcu Kraka

Kraków kopcami stoi! Wszyscy chyba znają sławny Kopiec Kościuszki w bezpośrednim pobliżu zoo i z panoramicznym widokiem na Kraków. Ale Kopiec Kraka to miejsce, gdzie udają się miejscowi – kapitalna lokalizacja na oglądanie wschodu lub zachodu słońca, obserwowanie tętniącego życiem miasta albo na… oświadczyny! Sceneria jest świetna, jest niebanalnie, można nawet zorganizować piknik przy niezwykle malowniczym drzewku z widokiem. Czego więcej potrzeba? :)

gdzie sie oswiadczyc w Krakowie

Oświadczyny w Ogrodzie Botanicznym

Twoja ukochana uwielbia kwiaty i naturę? Choć krakowski Ogród Botaniczny jest stosunkowo niewielki i znajduje się w ścisłym centrum, wchodząc tam można na chwilę odciąć się od cywilizacji i poczuć jak w innym świecie. Romantyczne alejki, fotogeniczne oranżerie, urokliwy staw, a wokół przepiękne bujne kwiaty, krzewy i drzewa. Po udanych i udokumentowanych zaręczynach, ten ogród będzie doskonałym tłem do romantycznej sesji narzeczeńskiej!

Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie

Oświadczyny na Kładce Ojca Bernatka

Ten łączący Kazimierz z Podgórzem uroczy most pieszo-rowerowy od początku był miejscem zakochanych i fantastycznie sprawdzi się na zaręczyny w Krakowie. Wygrawerowane kłódki z wyznaniami miłości i inicjałami par pojawiają się na nim jak grzyby po deszczu – teraz jest ich tam setki! Tu sprawdzi się zasada, że im wcześniej, tym lepiej, bo na co dzień, a szczególnie w ciepłe weekendy, Kładka jest dość zatłoczona. Ale trzeba przyznać, że na oświadczyny to super miejsce – po uroczystym „Tak!” od razu możecie zawiesić tam swoją pamiątkę!

Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie

Oświadczyny na Ulicy Kanoniczej

To zdecydowanie jeden z najbardziej urokliwych zakątków na Starym Mieście. Kolorowe, kilkusetletnie kamienice, stukot koni z dorożek na wybrukowanych uliczkach i bezpośrednie sąsiedztwo dostojnego Zamku Wawelskiego sprawia, że to prawdopodobnie najlepsza krakowska ulica na zaręczyny! Znajduje się na niej też kilka świetnych restauracji, które doskonale nadadzą się na odświętną kolację tuż po niespodziance!

Oświadczyny na Rynku lub na Wawelu

Wiem, że na pierwszy rzut oka brzmi to dość oklepanie, ale – jak ktoś mądry powiedział – timing is everything! Zarówno Rynek, jak okolice Wawelu, z rana są niemal całkowicie puste, a jednocześnie o tej porze oświetla je najpiękniejsze poranne złote światło, które sprawia, że zdjęcia wychodzą absolutnie obłędnie! Tylko jak namówić ukochaną na tak wczesny spacer po Krakowie? Mam trochę pomysłów, bo wielokrotnie fotografowałam tam już oświadczyny o wschodzie słońca i DA SIĘ! :) Można też „złapać” Wawel od najpiękniejszej strony.

Oswiadczyny Krakow Rynek Glowny
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Fotografowanie oswiadczyn Krakow

Oświadczyny w Tyńcu

To zaledwie pół godziny drogi z centrum miasta, a otoczenie jest tak cudne, że zdecydowanie warto rozważyć to miejsce na zaręczyny. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to majestatyczny budynek usytuowany na wapiennym wzgórzu u samych stóp Wisły, w pobliżu lasu i pięknych łąk. Połącz swoje plany z piknikiem po drugiej stronie rzeki – tam jest najlepszy widok! Jeśli w tak malowniczym miejscu ukochana nie powie „tak”, to nie wiem gdzie powie. ;)

Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie Tyniec

Na powyższej liście ujęłam piękne i niezatłoczone miejsca na oświadczyny w Krakowie. To dlatego, że sama uwielbiam być blisko natury i z dala od turystycznego krakowskiego zgiełku. Ale mam wiele pomysłów na oryginalne oświadczyny i chętnie pomogę w ich organizacji. Pssst! Znam też super miejsca blisko Krakowa, np. takie:

Fotografowanie oswiadczyn Krakow

Teraz już wiesz, gdzie się oświadczyć w Krakowie. A czy chciałbyś, oprócz wymarzonego pierścionka, podarować ukochanej także zdjęcia z tego wyjątkowego momentu? Uwierz mi, emocje zaskoczonych kobiet wspaniale wychodzą na fotografiach i są pamiątką na całe życie! Są co najmniej trzy sposoby na przeprowadzenie takiej sesji. Napisz do mnie z zapytaniem o sfotografowanie oświadczyn. Mam kilka sprawdzonych trików, by zrobić to tak, żeby wybranka zupełnie się nie domyśliła, co się zaraz wydarzy! :) Pomogę Ci w wyborze odpowiedniej lokalizacji, mogę załatwić przepiękny bukiet, szampana, czy rezerwację w restauracji z najlepszych widokiem. 

Z każdym budżetem da się przygotować coś pięknego, oryginalnego i niezapomnianego. Więc nie wahaj się, odezwij się, pogadajmy o Twoich oświadczynach! :)


Przeczytaj o tym, dlaczego to jest fajne i jak wygląda organizacja:

Zobacz kilka przykładów takiej sesji-niespodzianki:

Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Fotografowanie oswiadczyn Krakow
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Fotografowanie oswiadczyn Krakow
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Fotografowanie oswiadczyn Krakow

Zapraszam do obserwowania mnie na Facebooku i Instagramie. :)

4 Replies to “Gdzie się oświadczyć w Krakowie? Najpiękniejsze miejsca na zaręczyny”

  1. wow, ale pomysl z fotografowaniem zareczyn! faktycznie musi to byc genialna pamiatka, ciekawe czy mojemu lubemu przyjdzie to do glowy… :)))

  2. Szkoda, że mój na to nie wpadł, super by było mieć takie zdjęcia.

  3. piekne zdjecia… rozmarzylam sie

  4. […] się oświadczyć w Krakowie? Chętnie udokumentuję dla Ciebie ten moment! […]

Dodaj komentarz