Gdzie się oświadczyć w Krakowie? Najlepsze miejsca na zaręczyny

Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie

Zastanawiasz się, gdzie się oświadczyć w Krakowie? Świetnie, że to właśnie Miasto Królów bierzesz pod uwagę, by zadać TO pytanie! Jako krakowianka powiem Ci, że każda dziewczyna będzie zadowolona z takiego wyboru. A ja nie tylko pomogę Ci w znalezieniu odpowiedniego miejsca, ale nawet chętnie uwiecznię ten wyjątkowy moment na zdjęciach! :) Zobacz poniższą listę najbardziej urokliwych miejsc na niezapomniane zaręczyny w Krakowie!

Read this article in English: Where to propose in Cracow.

Kilka pomysłów na to, gdzie się oświadczyć w Krakowie:

1. Oświadczyny w Krakowie: Zakrzówek

Wielu przyjezdnych nawet nie zdaje sobie sprawy, że niemal w centrum dużego miasta znajduje się taka oaza, która może być świetną opcją na to, by się oświadczyć w Krakowie. Sam Zakrzówek, z krystalicznie czystą, intensywnie turkusową wodą kontrastującą z białymi wapiennymi skałami i bujną roślinnością, jest idealnym tłem na zdjęcia niemal o każdej porze roku. Ale znajdujące się obok Skałki Twardowskiego i ustronne zakątki z widokiem na Lasek Wolski to prawdziwa przyrodnicza perełka, wprost stworzona na intymne oświadczyny w Krakowie! W letnie weekendy nad zalewem jest mnóstwo ludzi, ale ja wiem o której i gdzie się udać, by było idealnie. :)

gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Zakrzówek
gdzie oswiadczyc sie w krakowie zakrzowek
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Zakrzówek

2. Oświadczyny w Krakowie: Kopiec Kraka

Kraków kopcami stoi! Wszyscy chyba znają sławny Kopiec Kościuszki w bezpośrednim pobliżu zoo i z panoramicznym widokiem na Kraków. Ale Kopiec Kraka jest miejscem, gdzie udają się miejscowi! To kapitalna lokalizacja na oglądanie wschodu lub zachodu słońca, obserwowanie tętniącego życiem miasta albo na… oświadczyny w Krakowie! Sceneria jest świetna, jest niebanalnie, można nawet zorganizować piknik przy niezwykle malowniczym drzewku z widokiem. Czego więcej potrzeba? :)

gdzie sie oswiadczyc w Krakowie Kopiec Kraka
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Kopiec Kraka
gdzie sie oswiadczyc krakow kopiec kraka
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Kopiec Kraka

3. Oświadczyny w Krakowie: Kładka Ojca Bernatka

Ten łączący Kazimierz z Podgórzem uroczy most pieszo-rowerowy od początku był miejscem zakochanych i fantastycznie sprawdzi się na zaręczyny w Krakowie. Wygrawerowane kłódki z wyznaniami miłości i inicjałami par pojawiają się na nim jak grzyby po deszczu. Teraz jest ich tam setki! Tu sprawdzi się zasada, że im wcześniej, tym lepiej, bo na co dzień, a szczególnie w ciepłe weekendy, Kładka jest dość zatłoczona. Ale trzeba przyznać, że na to, by oświadczyć się w Krakowie, to jest super miejsce. Po uroczystym „Tak!” od razu możecie zawiesić tam swoją pamiątkę!

Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Kładka Ojca Bernatka

4. Oświadczyny w Krakowie: Ulica Kanonicza

To zdecydowanie jeden z najbardziej urokliwych zakątków na Starym Mieście. Kolorowe, kilkusetletnie kamienice, stukot koni z dorożek na wybrukowanych uliczkach i bezpośrednie sąsiedztwo dostojnego Zamku Wawelskiego sprawia, że to prawdopodobnie najlepsza krakowska ulica na zaręczyny! Znajduje się na niej też kilka świetnych restauracji, które doskonale nadadzą się na odświętną kolację tuż po niespodziance! Chętnie Ci je polecę. :)

“Jowita powiedziała mi, że lepiej sobie nie mogła tego wymarzyć. Rodzice nie mogą się nacieszyć, a narzeczona tym bardziej. Jestem przekonany, że ta sesja była najlepszym pomysłem na oświadczyny :) zdjęcia są wspaniałe, podoba nam się każde i sam nie myślałem że wyjdzie to tak fajnie. Dziękuję bardzo za uwiecznienie tak bardzo ważnej dla nas chwili i za pomoc w organizacji.”
~ Damian

5. Oświadczyny w Krakowie: Rynek Główny

Wiem, że na pierwszy rzut oka brzmi to dość oklepanie, ale – jak ktoś mądry powiedział – timing is everything! Rynek Główny z rana są niemal całkowicie puste, a jednocześnie o tej porze oświetla je najpiękniejsze poranne złote światło. To sprawia, że zdjęcia wychodzą absolutnie obłędnie! Tylko jak namówić ukochaną na tak wczesny spacer po Krakowie? Mam trochę pomysłów, bo wielokrotnie fotografowałam tam już oświadczyny o wschodzie słońca i DA SIĘ! :)

oswiadczyny na rynku w Krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Rynek Główny
Oswiadczyny Krakow Rynek Glowny
Oświadczyny na Rynku w Krakowie

6. Oświadczyny w Krakowie: Ogród Botaniczny

Twoja ukochana uwielbia kwiaty i naturę? Choć krakowski Ogród Botaniczny jest stosunkowo niewielki i znajduje się w ścisłym centrum, wchodząc tam można na chwilę odciąć się od cywilizacji i poczuć jak w innym świecie. Romantyczne alejki, fotogeniczne oranżerie, urokliwy staw, a wokół przepiękne bujne kwiaty, krzewy i drzewa. Po udanych i udokumentowanych zaręczynach, ten ogród będzie doskonałym tłem do romantycznej sesji narzeczeńskiej! Fotografowałam tam piękne oświadczyny-niespodziankę, którym towarzyszyła świetna skrzypaczka. Pokażę Ci, jak wybrać najlepsze miejsce w Ogrodzie na zorganizowanie zaręczyn nawet jeśli nigdy wcześniej tam nie byłeś!

Oświadczyny w Ogrodzie Botanicznym Kraków

7. Oświadczyny w Krakowie: Wawel

Gdzie się oświadczyć w Krakowie – dla niektórych odpowiedź jest oczywista: jasne, że na Wawelu! Majestatyczny symbol Krakowa sprawdzi się jako super miejsce na zaręczyny zarówno „od środka”, jak i z zewnątrz. Piękna architektura jest świetnym tłem do tego, by się oświadczyć w Krakowie zimą lub jesienią, kiedy brakuje kolorów i zieleni. Swoją drugą połówkę możesz poprosić o rękę na dziedzińcu albo w innych pięknych zakątkach wzgórza wawelskiego. Ważne, żeby ukochana miała wtedy cudny widok przed oczami, ale też żeby zdjęcie wyszło pięknie. Pssst! Niewielu turystów zagląda na drugą stronę Wisły, a to właśnie tam jest najlepszy widok na Wawel. :)

gdzie sie oswiadczyc w krakowie
Zaręczyny w Krakowie – najlepszy widok na Wawel
oswiadczyny na wawelu fotograf
Zaręczyny w Krakowie – Wawel
gdzie sie oswiadczyc w krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – widok na Katedrę Wawelską
krakow gdzie sie oswiadczyc
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – uroczy zakątek na Wawelu
gdzie sie oswiadczyc w krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Wawel

“Serdecznie polecam każdemu kto chce mieć niezapomnianą pamiątkę z najważniejszych wydarzeń w życiu. Ania w pełni profesjonalna, pełna zaangażowania, pomocna we wszystkim, uśmiechnięta i mega pozytywna 😉 Zdjęcia przepiękne 😍Dzięki cudownej współpracy udało się zorganizować iście królewskie zaręczyny! Dziękuję po raz kolejny!”
~ Paweł

 

8. Oświadczyny w Krakowie: Tyniec

To zaledwie pół godziny drogi z centrum miasta, a otoczenie jest tak cudne, że zdecydowanie warto rozważyć to miejsce jako jedno z tych, gdzie się oświadczyć w Krakowie. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to majestatyczny budynek usytuowany na wapiennym wzgórzu u samych stóp Wisły, w pobliżu lasu i pięknych łąk. Mam tam i w okolicach wypatrzone co najmniej cztery świetne miejscówki. Połącz swoje plany z piknikiem po drugiej stronie rzeki – tam jest najlepszy widok! Jeśli w tak malowniczym miejscu ukochana nie powie „tak”, to nie wiem gdzie powie. ;)

Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie Tyniec
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Oswiadczyny w Tyncu
Zaręczyny w Krakowie – widok na Tyniec
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – najlepszy widok na Tyniec

Na powyższej liście ujęłam piękne i niezatłoczone miejsca na oświadczyny w Krakowie. To dlatego, że sama uwielbiam być blisko natury i z dala od turystycznego zgiełku. Uważam, że oświadczyny to jednak dość intymny moment między Wami i sama zawsze chciałam zaręczyny bez gapiów. Ponadto, jako że tak często fotografuję oświadczyny, z doświadczenia wiem, że im mniej ludzi wokół, tym większe powodzenie całej niespodzianki! Ale mam wiele pomysłów na oryginalne oświadczyny i chętnie pomogę w ich organizacji, gdziekolwiek by nie były. Pssst! Znam też super miejsca blisko Krakowa, np. takie:

miejsca na oswiadczyny krakow
Oświadczyny pod Krakowem
Fotografowanie oswiadczyn Krakow
Gdzie się oświadczyć w Krakowie
oswiadczyny w krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – bezcenna reakcja idealnie złapana na zdjęciu :)

Teraz już wiesz, gdzie się oświadczyć w Krakowie! A czy nie chciałbyś, oprócz wymarzonego pierścionka, podarować ukochanej także zdjęć z tego wyjątkowego momentu w życiu? Emocje zaskoczonych dziewczyn tak wspaniale wychodzą na fotografiach i są wzruszającą pamiątką dosłownie na całe życie. Nie tylko dla Was, ale też dla Waszej rodziny!

Fotograf na oświadczyny

Zatrudnienie fotografa to sam w sobie naprawdę niezwykle oryginalny pomysł na oświadczyny! W Polsce i w Krakowie jestem jedyną fotografką, która specjalizuje się w fotografowaniu oświadczyn. Każdego roku fotografuję ponad 40 takich niespodzianek. :)

Są co najmniej trzy sposoby na przeprowadzenie takiej sesji. Napisz do mnie z zapytaniem o sfotografowanie oświadczyn. Wytłumaczę Ci po kolei jak to wszystko wygląda i krok po kroku przeprowadzę przez całą organizację. Mam kilka sprawdzonych trików, by zrobić to tak, żeby wybranka zupełnie się nie domyśliła! :)

Pomogę Ci w wyborze odpowiedniej lokalizacji (powyższe propozycje lokalizacji to tylko kilka przykładów – miejsce oświadczyn powinno zostać dobrane pod Was, indywidualnie!). Mogę załatwić też przepiękny bukiet, szampana, czy inne dodatki. 

To może być Twój pomysł na naprawdę oryginalne i niezapomniane oświadczyny w Krakowie.
Więc nie wahaj się, odezwij się, pogadajmy o tym, jak możesz zaskoczyć swoją drugą połówkę! :)
Zapytanie nic nie kosztuje:

A może chcesz oświadczyć się w restauracji?

Według mnie kolacja zaręczynowa powinna spełniać pewne warunki. Po pierwsze, atmosfera musi być w niej choć trochę romantyczna. Po drugie, powinna w niej być możliwość zarezerwowania stolika nieco na uboczu, ale w atrakcyjnym miejscu (nikt nie chce oświadczać się przy wejściu do toalety, no nie?). Po trzecie, musi pracować w niej profesjonalna obsługa, na której można polegać – najlepiej taka, która już miała do czynienia z podobnymi akcjami. Po czwarte, musi być to miejsce, w którym raczej nie jadacie na co dzień – powinno być ono bardziej eleganckie i wyjątkowe, niż restauracje, które odwiedzacie co weekend. W moim autorskim przewodniku „15 najlepszych restauracji na świętowanie zaręczyn w Krakowie” znajdziesz także takie restauracje, które możesz poprosić o pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Jeśli nie jesteś zainteresowany sfotografowaniem tego momentu i wolisz oświadczyć się w restauracji w Krakowie bez paparazzi :), śmiało wybieraj spośród tych z kategorii: “Luksusowe” (str. 6 w moim e-booku) oraz “Średnio formalne” (str. 11), ewentualnie tę ze str. 18 i str. 20 (z kategorii “Nieformalne”). Poczytaj o tym, jak mój przewodnik może Ci pomóc i dlaczego warto w niego zainwestować wartość jednego napiwku: Romantyczna kolacja zaręczynowa w Krakowie.

kolacja zareczynowa restauracja krakow

Przeczytaj o tym, dlaczego lubię fotografować oświadczyny i jak opracowałam organizację:

Zobacz kilka przykładów takiej sesji-niespodzianki w moim wykonaniu:

„Z czystą przyjemnością chciałbym wszystkim polecić Anię! Jeśli się jeszcze zastanawiasz to już tego nie rób tylko pisz do Ani a ja już wyjaśniam dlaczego. :) Cudowna sesja, cudowny efekt końcowy a co najważniejsze ten wspaniały moment oświadczyn uwieczniony, dzięki czemu będzie pamiątka do końca życia i oby jeszcze dłużej! Stres i napięcie po oświadczynach dzięki Ani ustąpiły jak ręką odjął, naprawdę! A sam nigdy nie brałem udziału w sesji i był to mój podwójny pierwszy raz. Mimo bycia przed aparatem razem z świeżo upieczoną narzeczoną czuliśmy się bardzo swobodnie, wręcz w niektórych momentach zapominaliśmy o byciu fotografowanym i cieszyliśmy się sobą oraz tą chwilą co oczywiście na zdjęciach wyszło wspaniale!

Jakby tego było mało to z Anią wspaniale się współpracowało zarówno przed, w trakcie i po sesji! Służyła pomocą przez cały czas a plan oświadczyn był przygotowany na ostatni guzik. Jeżeli martwisz się również o całą otoczkę oraz masz obawy co do tego czy aby ten moment na pewno zaskoczy Twoją partnerkę to powiem śmiało, że jak najbardziej. Ania naprawdę zadba o wszystko! No może jedynie pierścionek trzeba przynieść swój. 😅

Już podsumowując bo z chęcią mógłbym dłużej: gdyby każdy oferujący jakiekolwiek usługi starał się choć w połowie tak jak Ania, cechował się takim profesjonalizmem i pasją do tego co robi to świat byłby wspaniałym miejscem. 🥰”
~ Damian

oswiadczyny w Krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie
oswiadczyny na wawelu w krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – piękna pamiątka na całe życie!
Krakow gdzie sie oswiadczyc
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – Wawel
oswiadczyny fotograf krakow
Gdzie się oświadczyć w Krakowie
Gdzie sie oswiadczyc Krakow
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – zaręczyny w zimie też są piękne!
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie – szukasz intymnego miejsca na zorganizowanie zaręczyn? Napisz do mnie!
Fotografowanie oswiadczyn Krakow
Zaręczyny w Krakowie – bukiet róż i szampan
Gdzie sie oswiadczyc w Krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie
gdzie sie oswiadczyc w krakowie
Gdzie się oświadczyć w Krakowie

“Anna was the perfect choice for the surprise proposal I had planned. Quick and helpful responses through email, professionalism and above all, her warm and cheerful character made the moment enjoyable and not awkward at all! From the planning to the photo shoot and the quick delivery of the photos it was truly a pleasure and wouldn’t choose anyone else for it. Words aren’t enough, you have to be there to feel it! 5”
~ Pablo

Napisz do mnie

 

6 Replies to “Gdzie się oświadczyć w Krakowie? Najlepsze miejsca na zaręczyny”

  1. wow, ale pomysl z fotografowaniem zareczyn! faktycznie musi to byc genialna pamiatka, ciekawe czy mojemu lubemu przyjdzie to do glowy… :)))

  2. Szkoda, że mój na to nie wpadł, super by było mieć takie zdjęcia.

  3. piekne zdjecia… rozmarzylam sie

  4. coś pięknego! niesamowite są te zdjęcia. nigdy bym nie wpadla na to zeby robic zdjecia podczas oswiadczyn ale jest to meeeeega pomysl :D

  5. Kasia Mleczko says: Odpowiedz

    Nie widziałam piękniejszych zdjęć, jesteś wspaniałą fotografką!

  6. wow, jak fotografowanie oswiadczyn to tylko u ciebie! <3 najlepsza

Dodaj komentarz