Maseczka na ślub — inspiracje, przykłady i adresy gdzie kupić

maseczka na slub

Maseczka na ślub czy ślub za rok? Jeśli wciąż zastanawiacie się, co zrobić z Waszym ślubem i weselem, koniecznie zajrzyjcie do mojego poprzedniego artykułu: Ślub i wesele w czasie epidemii koronawirusa — co robić? Wziąć, przełożyć, czekać czy odwołać? Piszę w nim o możliwościach, jakie macie planując ślub i wesele w czasie epidemii. Podpowiadam w nim też, co powinno się znaleźć w umowie z fotografem ślubnym w związku z epidemią — a więc nie tylko w tym roku, ale też w 2021 czy 2022. Warto przeczytać! Tymczasem spieszę z pomocą i inspiracjami na ślubną maseczkę, bo wiem, że wiele par decyduje się na ceremonię mimo wprowadzonego nakazu.

Obowiązkowa maseczka na ślub

Tutaj możecie zobaczyć wypowiedź ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w kwestii obowiązku posiadania maseczki na ślubie: Do ślubu w… maseczce. Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń. To samo powtórzył wiceminister zdrowia tutaj: Czy maskę trzeba mieć na ślubie? Na pytania widzów odpowiada wiceminister zdrowia. Formalnie więc jest taki nakaz w miejscach publicznych, w tym budynkach użyteczności publicznej, a więc i w kościołach oraz Urzędach Stanu Cywilnego.

Moja rekomendacja? Podejdźcie do tego z humorem! Na pewno nikt z Waszych znajomych nie miał takiego ślubu. A i zapewniam Was, że w przyszłości będzie co opowiadać wnukom o ślubie w czasach zarazy. :) Jestem pewna, że jeśli jeszcze teraz tego nie robicie, za kilka lat będziecie się śmiać z tej sytuacji. Poza tym, tak jak pisałam w tym artykule, jest kilka rozwiązań i możliwości. Możecie wziąć teraz ślub wyłącznie dla formalności, a za rok, na przykład w rocznicę, odnowić przysięgę w kościele lub zorganizować przepiękny ślub humanistyczny/symboliczny. Tym razem bezpiecznie, ze wszystkimi przyjaciółmi i najbliższymi, i dokładnie w takiej stylizacji, jaką sobie wymarzyliście na ten dzień!

Dla pocieszenia mogę powiedzieć, że ślubne sesje zdjęciowe nie muszą odbywać się w maseczkach. Wypowiedź prawnika na ten temat w TVN24 znajdziecie pod tym linkiem, gdzie odpowiadał on na pytanie: Czy po 20 kwietnia jako fotograf będę mogła robić sesje zdjęciowe parom w plenerze?”. Z kolei pełną treść rozporządzenia z 19 kwietnia znajdziecie tutaj. Wciąż jednak niejasna jest kwestia nakazu zachowania dwumetrowej odległości…

maseczka do slubu

Maseczka na ślub — inspiracje

Przede wszystkim — głowa do góry! Tak naprawdę w tym całym nakazie chodzi o to, by były zakryte usta i nos. Nie jest powiedziane, że tym okryciem musi być maseczka. Możecie więc puścić wodze fantazji i zastanowić się, co najlepiej będzie pasowało do Waszych sukni i stylu ślubu. Poniżej przedstawiam Wam kilka inspiracji, które rzuciły mi się w oczy na Instagramie.

Maseczka na ślub — gdzie kupić

Przede wszystkim można ją po prostu uszyć. To nie jest skomplikowane, a jeśli macie zaprzyjaźnioną i sprawdzoną krawcową, jest to opcja do rozważenia. Postawienie na własny projekt ma sens, gdy chcecie sprawić, by maseczka na ślub jak najlepiej pasowała do reszty stylizacji i pięknie się prezentowała na zdjęciach.

Oto gdzie możecie kupić maseczkę na ślub (listę będę aktualizowała w miarę pojawiania się nowych opcji):

  • Etsy — wystarczy w wyszukiwarce wpisać takie słowa kluczowe jak: wedding mask, bridal mask, white lace mask itp. Kilka przykładów tu, tu, tu, tu i tu. Zaczynają pojawiać się też różne opcje dla panów!

  • Allegro — nie ma tam jeszcze jakiegoś szalonego wyboru, ale próbujcie ze słowami: maseczka na ślub, maseczka koronka, maseczka biała, maseczka ozdobna itp. Przykład tutaj dla panny młodej, a tu zwykła czarna dla pana młodego.

  • ekspertka od ślubów, Izabela Janachowska, zaprojektowała piękne maseczki bawełniane pokryte koralikami, tiulem czy koronkami. Wszystkie mają kieszonkę na filtr. Dopasowaną do sukni maseczkę ślubną otrzymają wzystkie panny młode, które zakupią suknię w showroomie w Warszawie. Więcej informacji tutaj.

  • polska marka LA.LILA z Olsztyna sprzedaje piękne maseczki na ślub. Zobaczycie je tutaj.

  • Marta Trojanowska, projektantka sukien ślubnych działająca pod marką TROYKA, wprowadziła 4 modele maseczek w stylu boho w cenie 35 zł. Piękne są! Zobaczcie tutaj.

  • Projektantka Maryla Walkowska wprowadziła dwa modele maseczek ślubnych, zobaczycie je tutaj.

  • Działające w Internecie krawcowe też już przychodzą z pomocą. Na przykład Bombowa Krawcowa uszyje maseczkę na ślub na indywidualne zamówienie. Przykład tutaj. Ta z Szycie Meggi też wykonała już ślubną maseczkę — zobacz tutaj. Na stronie Pani Basi też pojawiły się już dwa modele — tutaj.

Jeśli znaleźliście gdzieś inne propozycje z polskich salonów sukien ślubnych, od polskich krawcowych czy innych sklepów w Polsce, podzielcie się w komentarzu. Niech się komuś przyda!

Szukasz fotografa ślubnego?

Maseczka na ślubie czy nie — Drodzy, to nie ma znaczenia! Każdy ślub jest piękny, bo to, co się liczy najbardziej, to przecież Wasza miłość! Chętnie potowarzyszę Wam w tym dniu i sfotografuję Was jak najpiękniej. Rzecz jasna z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. :) Zobaczcie moje ślubne portfolio i sprawdźcie, czy mam Wasz termin wolny:

fotograf ślubny Kraków
sesja ślubna dwór w tomaszowicach
sesja ślubna maseczka
maseczka ślubna
ślub plenerowy w Krakowie
obowiązek noszenia maseczki na ślubie
ślub plenerowy Dwór w Tomaszowicach

One Reply to “Maseczka na ślub — inspiracje, przykłady i adresy gdzie kupić”

  1. Maseczki ślubne SHAKu.pl !<3

Leave a Reply