Sesja narzeczeńska w Krakowie | Jak się przygotować?

Sesja narzeczenska w Krakowie

Okres narzeczeństwa jest piękny! Coś o tym wiem, bo sama mam go już za sobą. :) Interesuje Was sesja narzeczeńska w Krakowie lub okolicach? No to świetnie się składa, że tu trafiliście!

Po co Wam sesja narzeczeńska?

Sesja narzeczeńska, inaczej zaręczynowa, to sesja Was, zakochanych, dokumentująca Waszą radość, miłość, młodość, naturalność i piękne, przedślubne emocje. Jedna z klientek powiedziała mi kiedyś, dlaczego zdecydowała się na sesję narzeczeńską: “Zdałam sobie sprawę, że – nie licząc selfie w telefonie, których i tak nigdy nie wywołamy – my właściwie nie mamy ładnych, wspólnych zdjęć…”. Później moje fotografie zdobiły jej salę ślubną, a goście, zachwyceni tą dekoracją, chętnie zabierali je ze sobą na pamiątkę. Album z sesji narzeczeńskiej można wręczyć rodzicom w ramach podziękowań, a nawet wykorzystać w Waszych oryginalnych ślubnych zaproszeniach. Nie wspominam nawet o tym, jak miło spoglądać na takie zdjęcia, gdy zdobią Wasze wspólne mieszkanie. :)

Sesja narzeczenska w Krakowie

Sesja narzeczeńska w Krakowie: gdzie zrobić najlepsze zdjęcia?

Wszędzie! Zawsze mówię moim parom: to, gdzie odbędzie się sesja narzeczeńska, ma znaczenie drugorzędne. To nie widoczki powinny być na pierwszym planie, a Wy – Wasza relacja i Wasze uczucia. Jednak zanim zdecydujecie się na lokalizację, warto pomyśleć, czy macie jakieś swoje ulubione miejsce. Może sesja narzeczeńska na Starym Mieście w Krakowie ma największy sens, bo tam właśnie się poznaliście? A może jest jakieś inne miejsce, które z jakiegoś powodu jest dla Was ważne? Warto wtedy takie wybrać – i to nie tyle ze względu na tło, lecz ze względu na to, jak się w tym miejscu będziecie czuć. Od tego, gdzie odbędzie się sesja narzeczeńska, ważniejsze jest dla mnie to, kiedy się ona odbędzie – na najpiękniejsze fotografie polecam umówić się o wschodzie lub zachodzie słońca. :)

Sesja narzeczenska w Krakowie

Sesja narzeczeńska – jak się ubrać?

Jest jedna, najważniejsza zasada w kwestii ubioru: musicie czuć się dobrze i pięknie w tym, co na siebie założycie. Reszta to drugorzędne kwestie, jednak też istotne, ponieważ Wasz ubiór również ma wpływ na to, jaki będzie efekt finalny. Unikajcie więc przede wszystkim bardzo jaskrawych barw, wzorzystych materiałów i ciuchów z napisami, które będą odwracały uwagę od najważniejszego, czyli od Was. Dobierzcie się stylem – zdecydujcie, czy wolicie sesję w stylu glamour, na sportowo, czy może bardziej casualowo, a następnie oboje się tego trzymajcie, bo sportowy dres średnio wygląda z elegancką sukienką. ;) Dobór kolorów zależy od pory roku i miejsca, w którym odbędzie się sesja, jest to więc ustalane indywidualnie, jeśli takiej pomocy potrzebujecie.

Zachęcam do zabrania na sesję ubrań na zmianę, ale nie jest to konieczne. Można zabrać także takie części garderoby, które można łatwo zdjąć i w różny sposób wykorzystać w stylizacji, na przykład kapelusz, szal, okulary przeciwsłoneczne, narzutkę, kocyk, sweter, kurtkę, płaszcz. Gdy sesja narzeczeńska odbywa się wcześnie rano, szczególnie te ostatnie mogą się przydać w przypadku chłodniejszego poranka – w trakcie sesji będą stopniowo ściągane, a i zdjęcia dzięki temu będą różnorodne. Jeśli czujesz się piękniejsza z profesjonalnym manicure, makijażem i/lub fryzurą, mam kontakt do zaufanych osób, z którymi już współpracowałam i chętnie Ci je polecę. No i jeśli to sesja narzeczeńska, to oczywiście nie zapomnijcie o pierścionku zaręczynowym – choć założę się, że dziewczyny i tak nie rozstają się z nim nawet na chwilę! ;)

Sesja narzeczenska w Krakowie

Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować?

Na sesję narzeczeńską – przynajmniej u mnie – nie trzeba się przygotowywać. Nie trzeba umieć pozować, nie trzeba korzystać z usług stylistki, nie trzeba się stresować! :) Moja jedyna rada to: bądźcie sobą, ja Was przez wszystko poprowadzę. Mam pewne triki, które wykorzystuję podczas sesji narzeczeńskich, i które pomagają moim parom się rozluźnić i dobrze bawić. Niedawno od jednej z klientek usłyszałam wielki komplement: “Na twoich zdjęciach widać, że ludzie czuli się dobrze na sesji”. No i o to właśnie chodzi! Sesja narzeczeńska w Krakowie czy nie, to super zabawa, ciekawie spędzony czas i doskonała pamiątka dla Was i Waszej rodziny.

Napiszcie do mnie z zapytaniem o taką sesję narzeczeńską – chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości. Wspólnie wybierzemy miejsce, dzień, godzinę i spotkamy się na fajnym spacerze. Nie mogę się doczekać, aż Was poznam! :)

Sesja narzeczenska w Krakowie

* * *

Zapraszam do śledzenia moich sesji na Facebooku i Instagramie :)

2 Replies to “Sesja narzeczeńska w Krakowie | Jak się przygotować?”

  1. Piekne zdjecia

  2. […] A o tym, jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej, przeczytacie w moim artykule: Sesja narzeczeńska w Krakowie. […]

Dodaj komentarz